40'ından Sonra Alınan Kararlar.

Saat 00:00'ı geçti ve artık tarih 2 Aralık değil. Yani teknik olarak 40'ımdan sonra olmuş oldu. Yaklaşık bir saat önce bana "40 yaş kararların nedir?" diye soruldu. Sanki kararlaştırılmış gibi o anda mesaj geldi ve biri daha aynı soruyu sordu. Ne kadar popülermiş bu kararlar, herkes soruyor.


Kendimi cevaplar ararken, planlar yaparken buldum. Ciddi ciddi hayatıma ayak üstü yön vermeye çalıştığımı fark ettim. Ama ne yazık ki bu pek bence bir şey değil. Çünkü bir yandan da aklımın arka planında How I Met Your Mother'daki şu çok doğru tespit beni dürtüyordu.


"İyi olan hiçbir şey gece saat 2'den sonra gerçekleşmez. saat gece yarısı 2 olduğunda, sadece eve gidin ve uyuyun. çünkü saat 2 den sonra verdiğin kararlar, yanlış kararlardır."


40'ımdan sonra oturduğum yerde karar alıp onu hayata geçirmek için çabalamayı düşünmüyorum, sadece yaşamayı, o anda karar almayı düşünüyorum. İleride bir gün düşündüğümde ulaştığım ve ulaşamadığım hedefler değil, yaptıklarım ve yapmadıklarım olsun. Böylesi daha güzel.


Bu siteyi kurmayı da planlamamıştım, birden karar verdim ve oldu işte. Soulmate Radio'yu da "Birgün bir online radyo açayım." diye planlamamıştım, kapanışını da. Yayının ortasında birden kapattım.


Bir arkadaşım "Zaman sende, bende aktığından daha yavaş akıyor." demişti bana, ağır davrandığımın, bir şeylerin olması için peşinden koşmadığımın altını çizmek için söylemişti bunu. Belki kendince haklıydı, yetişmesi gereken hedefleri, kararları vardı belki de onun. Benim içinse zamanın hızından daha çok zamanın kendisinde nasıl hissettiğim önemli.


Ama yine de cevapsız bırakmayım soruyu. 40 yaş kararları...

Yaşadığım andan mutlu olmak.


Sadece bu.

©2023