top of page

Hayatı Batıran, Dünyayı Kurtaran Bar Muhabbetleri - 1

Hani o güzel ve mantıklı başlayıp sonrasında en çıkılmaz kuyuların dibine dalınan muhabbetlerden derlemeler. Onca saat konuşulanlardan, kurulan cümlelerden aklımda kalanlar. Kişi ve kimlik açık etmeden tabi ki :)


" Yeni olana karşı duyulan o açlık hissi çok kötü. Kafamda kurduğum ideale giden yolların karşıma çıkarttığı hiç beklemediğim tümseklere karşı direncim çok düşük. Sonrasında “ideal” dediğim şeyin gerçekten ideal olup olmadığını da sorguluyorum.

Bin parçaya bölünmüş hayatımla, söylediğim yalanlarla üstüme aldığım bu yük artık yok. Tatil taleplerine sessiz kalmalar, “ne yapacaksın?” sorularından ustalıkla kaçınma manevraları artık yok. Bu anlamda çok huzurlu gerçekten. Ama bir şeyler de eksik."

 

" Geçen gün IKEA’ya gittim. Neden gittiğimi de bilmiyorum. Sadece geçiyordum uğradım.

Tabi ki de her şey çok İsveç kokuyor. Banyo konseptlerinde pencere var bir kere. Tam Avrupa işi bir detay. Türkiye’de hangi banyonun, şöyle güzelce açıp da içeriyi havalandırabileceğin büyüklükte penceresi var? Varsa yoksa bir karışlık cam, o da apartman boşluğuna bakar.


Müteahhitler-mimarlar haksız da değil aslında. Dışarı baksan ne olacak? Ne göreceksin turuncu çatılardan başka."

 

" Köşeye sıkışmıştım, bilmediğim yerden sormuştu. İşin içinden böyle çıkamayacağımı anladım. Çünkü artık kendi kendime konuşmaya başlamıştım. Delirmenin eşiğinde bu kadar basit bir soruya nasıl yanıt veremediğimi düşünmeye başlayacaktım ki “Artık bir şey daha düşünme” dedim kendime. Bu kadar düşünmeye Einstein zaman makinasını icat ederdi herhalde. En güzeli kaçmak, "yıkanacak bulaşıklar vardı" ben de onları yıkadım. En azından kendi kendime konuşmadığım 15dk kazandırmıştım kendime."


 

"Bir şeyden mi rahatsız olmuştum? Hayır. Sadece orada olmak istemedim, kimseyle konuşmak istemedim, hiçbir şey içmek istemedim. Çıkarken de kimseye “ben gidiyorum” demeden çıktım."


 

- "Artık kabul ediyorum. Bizler kaslıların peşinde koşup, sonunda aradığımızı göbeklilerde bulup, onlarla evleniyoruz.

- "..."

- "Yok hayır öyle demek istemedim, tabi ki hem göbekli olup hem karizmatik de olunabilir ya da kaslı olup ilgili alakalı da.........neyse batırdım değil mi?"

- "..."

- "Ok. Görüşürüz. Sen de."

bottom of page